Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

SPORTOWE WIEŚCI 

Nastała jesień – rozgrywki sportowe przenoszą się do hal. Pierwsze zawody halowe w tym roku szkolnym odbyły się 19 listopada, a były to Mistrzostwa Gminy Świerczów w mini piłce nożnej szkół podstawowych, jak również etap eliminacji rozgrywek prowadzonych przez Szkolny Związek Sportowy w Opolu. Rywalizowały ze sobą szkoły z Dąbrowy i z Bąkowic. W kategorii dziewcząt i chłopców wygrali zawodnicy z Bąkowic. Po zaciętej walce (i dogrywce), dziewczęta wygrały 6:1, a chłopcy 3:2. Na uwagę zasługuje fakt, że na 5 minut przed końcem meczu 2:0 prowadzili chłopcy z Dąbrowy, końcówka należała jednak do Bąkowic. Zwycięskie drużyny awansowały do rozgrywek powiatowych, które odbędą się również w Świerczowie. Wszystkie dzieci otrzymały medale i napoje ufundowane przez Urząd Gminy w Świerczowie.

Dziękujemy organizatorom: Urzędowi Gminy Świerczów, GOK w Świerczowie, za wsparcie finansowe oraz Panu Andrzejowi Rosińskiemu i Panu Andrzejowi Piwowarczykowi (który jest również opiekunem zwycięskich drużyn) za pomoc w organizacji turnieju.

Skład zwycięskiej drużyny dziewcząt: Agnieszka Terlecka, Alicja Krzywda, Weronika Semeniuk, Weronika Jańczyk, Anita Malarz, Klaudia Łukawska, Andżelika Piechura, Beata Bielska.

Skład zwycięskiej drużyny chłopców: Kacper Sarzyniak, Dawid Warzocha, Daniel Harasimczuk, Maciej Sieradzki, Kacper Zarzycki, Kamil Karcz, Sebastian Bojko, Kacper Jaworski, Bartosz Budzański.

dyrektor szkoły – Cezary Zając

 

wstecz